Poděkování

Vážené vedení realitní kanceláře,

v záři jsem komunikoval s vaší kolegyní z Trutnova paní Grohovou ohledně prodeje malého domečku v Žacléři v Krkonoších. Vzhledem k tomu, že jsme před pár roky kupovali přes ní byt, o mém plánovaném prodeji věděla a proto jsem ji kontaktoval.

Celý prodej proběhl velice rychle a úspěšně a já bych rád tímto vyzdvihl kvalitu její profesionální práce.

Kromě standardních úkonů, jako je připravení smlouvy, zajištění úschovy a podobně, bych chtěl zmínit, že do detailů popsala celý proces prodeje a výhody a jistoty, které vznikají při prodeji nemovitosti přes realitní kancelář.

Hodně lidí dává přednost osobního prodeje nemovitosti, protože předně vidí celkem vysokou částku, kterou realitní kanceláře požadují a málokdo si v daný moment uvědomuje, že poplatek nezahrnuje pouze plat realitního agenta, ale další platby, například právě za úschovu, právníka a i spoustu času vynaloženého pracovníkem realitky při přípravě dokumentace a převzetou zodpovědnost.

Pokud člověk, který se v tomto oboru častěji nepohybuje, spočítá veškerý čas, který by musel strávit nastudováním všech těchto informací, dostane se ve výsledku na skoro stejnou částku, kterou musí realitce zaplatit, nemluvě o tom, že stále nedosáhne praxe dobrého realiťáka a může tím něco opomenout.

I já jsem hodně zvažoval, jakým způsobem nemovitost prodat a toto všechno jsem s paní Grohovou před uzavřením smlouvy prodiskutoval, což z odstupem času shledávám jako nejdůležitější, klient je tak schopen pochopit lépe komplexnost prodeje nemovitosti.

Díky tomu jsem si ušetřil spoustu času a vyhnul se určitému risku při prodeji.

Ještě jednou tedy díky, v Trutnově máte správného člověka na správném místě! :-)

Jirka Fenyk